26. Avrupa Jinekolojik Endoskopi Kongresi, 18-21 Ekim 2017, Kadavra Diseksiyonu


Sevgili Meslektaşlarım,
Bildiğiniz üzere 18-21 Ekim 2017 tarihinde Sueno Hotel, Belek – Antalya’da 26. Avrupa Jinekolojik Endoskopi Kongresini gerçekleştirilmiştir. Ülkemizde ilk defa gerçekleşen ve dünyada alanındaki en büyük organizasyonlardan biri olarak kabul edilen bu kongreye Jinekolojik Endoskopi Derneği olarak ev sahipliği yaptık ve bunun haklı gururunu yaşadık.

Ülkemizde uluslararası kongrelerin ardı ardına iptallerinin olduğu tüm uluslararası olumsuz koşullara ragmen: hem uluslararası hem de ulusal katılımcı olarak endoskopiye gönül veren herkesin maksimum düzeyde bilimsel olarak faydalandığı, 1400 kişinin katıldığı bu kongre ile Jinekolojik Endoskopi Derneği olarak bir ilke daha imza atmış bulunmaktayız.

Artık JED uluslararası camiada kabul edilen ve saygı gören bir dernektir. Bunu da kuruluşundan beri gerek yurtiçi gerkese yurtdışı sürdürdüğü ilkeli ve özverili çalışmaları, gençlere verdiği önem ve siz değerli meslektaşlarımın samimi destekleri ile haketmiştir. Ülkemizdeki pek çok derneğe örnek ve ilham kaynağı olmuştur ve pek çok eğitimciyi eğitim verme yolunda motive etmiştir. JED yaratıcı yenilikçi eğitim programları üretmiştir. Bazı programlarımız Avrupa için bile ilham kaynağı olmuştur. JED ülkemizde endoskopi devriminin gerçekleşmesinde en önemli paylardan birine sahiptir. Artık ülke sathında endoskopik cerrahinin yaygınlaşmış olduğunu ve artık bir tekel olmadığını sizler de izleyebilmektesiniz.
 

Sevgili Meslektaşlarım,
Dünyaca bilinirliği olan, jinekolojik endoskopi alanında saygın hocalarımızdan Shailesh Puntambekar’ın da katkıları ile kongre sırasında tüm olanaklar zorlanarak Kadavra Diseksiyonu gerçekleştirilmiş ve kongrenin en ilgi çeken bu oturumu başarı ile sonuçlanmıştır. Kongreye katılma imkanı bulamayan ama gönülleri bizimle ve endoskopiyle atan meslektaşlarımız için bu güzel oturumu 3 farklı açıdan görüntüleri, soru-cevap kısmı ve sesli anlatımı ile aşağıda ilginize sunarız. Gelecekteki ilklere bizimle birlikte imza atmak, jinekolojik endoskopi çıtasını istediğimiz seviyeye birlikte çıkarmak için,
Bizi İzlemeye Devam Edin…


Saygılarımla,
Prof Dr Fatih Şendağ

Kadavra Linki: https://youtu.be/t6_Mauwa5lI 

Video